Mēs

Laflora

Laflora ir viens no lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas ražo kūdras substrātus dārzkopībai, mežsaimniecībai un lauksaimniecībai kopš 1995. gada.

Uzņēmums nodrošina pilnu kūdras ieguves un pārstrādes ciklu – no platību sagatavošanas, kūdras ieguves un pārstrādes produktos ar augstu pievienoto vērtību līdz zemes tālākai attīstībai ilgtermiņā jeb rekultivācijai.

Tas dod iespēju kontrolēt kvalitāti un veicināt ilgtspēju visos etapos, ievērtējot Eiropas Savienības nostādnes un regulējumu virzībā uz klimatneitralitāti, kā arī vides, sociālās atbildības un labas korporatīvās pārvaldības prakses.

Laflora nodrošina stabilu kūdras resursa pieejamību ilgtermiņā – gadā iegūstot vidēji 115 tūkst. tonnu kūdras.

Laflora kūdras ieguvi veic 2059 ha platībā trīs purvos:

  • Kaigu purvs Jelgavas novadā, 888 ha, privātīpašums
  • Drabiņu purvs Jelgavas novadā, 863 ha, privātīpašums
  • Nīcgales purvs Augšdaugavas novadā, 308 ha, nomas platība

Iegūtā kūdra Laflora kūdras produktu ražotnē Jelgavas novadā tiek pārstrādāta augstvērtīgos kūdras substrātos un produktos, kas tiek izmantoti dārzeņu, koku stādu un dekoratīvo augu audzēšanai gan Latvijā, gan ārvalstīs.
Aptuveni 90% saražotās produkcijas uzņēmums eksportē uz vairāk nekā 40 valstīm pasaulē.

Kūdras substrāti un produkti tiek sagatavoti pēc Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta izstrādātām vai individuālām klientu receptēm atkarībā no audzējamās kultūras. Vairāk

"Lepojamies ar pieejamo augstvērtīgo kūdras resursu ilgtermiņā, kvalitatīvu ieguves vietu sagatavošanu, attīstītu infrastruktūru, modernu ražotni un kvalitātes kontroli visos ražošanas etapos!"

Uldis Ameriks, Laflora valdes priekšsēdētājs

Pēc kūdras ieguves pabeigšanas Laflora veic teritoriju rekultivāciju, īstenota rekultivācijas programma jau 200 ha platībā. 

Atjaunīgās enerģijas projektu īstenošanai dibināts Laflora meitasuzņēmums “Laflora Energy”, kas attīsta Laflora vēja-saules parku Kaigu purvā Jelgavas novadā.