“Laflora” piešķir stipendiju Bulduru Tehnikuma audzēknei

Dārzkopības konferencē, kas norisinājās Bulduru Tehnikumā 1. martā, uzņēmums “Laflora” piešķīra savu ikgadējo stipendiju vienam no jaunajiem dārzkopības nozares profesionāļiem – Bulduru Tehnikuma audzēknei Jūlijai Vitai Krollei Murņikai. Stipendijas mērķis ir atbalstīt jauno dārzkopības nozares profesionāļu sagatavošanu un veicināt motivāciju attīstīt dārzkopību Latvijā.

“Viens no svarīgiem uzņēmuma mērķiem ir veicināt dārzkopības attīstību Latvijā. Dārzkopības kūdra ir plaši pieejams vietējais resurss, ko augstu novērtē – 31% no ES profesionālajā dārzkopībā izmantotās kūdras ir Latvijas kūdra. Gan no ekonomikas, gan klimata aspektiem tālredzīgi ir veicināt kūdras vietējo patēriņu – profesionālās dārzkopības attīstību Latvijā. Tam nepieciešami jauni, spējīgi un jaudīgi profesionāļi nozarē!”, saka Uldis Ameriks, “Laflora” vadītājs. 

2024. gada “Laflora” stipendijas saņēmēja Jūlija Vita Krolle Murņika ir Bulduru Tehnikuma programmas “Ainavu būvtehniķis” 3. kursa audzēkne no Mazsalacas. Enerģiskā jauniete ir pārliecināta, ka izvēlējusies savu "sirds" profesiju un nākotnē plāno savu profesionālo darbību Mazsalacā. Viņa kopā ar tehnikuma pasniedzējiem piedalās dažādos prakses projektos un bijusi ERASMUS programmā. Tāpat Jūlija saimnieko savā, no vecmātes mantotā, saimniecībā un ir īsts Latvijas lauku patriots, kas "nevēlas ziedot savu jaunību, sēžot pilsētā". Jūlija plāno turpināt studijas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē. Piešķirto stipendiju viņa izmantos profesionālo programmatūru apguvei.

Uzņēmums “Laflora” jau vairākus gadus iesaistījies Bulduru dārzkopības skolas biedrības stipendiju programmā. Stipendiju konkursā ir iespējams piedalīties labākajiem audzēkņiem, kas studē ar dārzkopību saistītās programmās – dārzkopības tehniķis, ainavu būvtehniķis, arborists, florists. 

“Laflora” ir viens no lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas ražo kūdras substrātus dārzkopībai, mežsaimniecībai un lauksaimniecībai kopš 1995. gada. Uzņēmuma apgrozījums 2023. gadā sasniedza 28,6 milj. eiro, pastāvīgi nodarbināti vidēji 294 darbinieki. “Laflora” kūdras ieguvi veic trīs purvos – Kaigu un Drabiņu purvos Jelgavas novadā un Nīcgales purvā Augšdaugavas novadā.   

Informāciju sagatavoja: Anda Zakenfelde, “Laflora” sabiedrisko attiecību vadītāja, 26539348, anda.zakenfelde@laflora.lv

Galerija