“Laflora” veic priežu plantācijas kopšanu Kaigu purva rekultivācijas teritorijā

2020.gada oktobrī – Lai nodrošinātu veiksmīgu izstrādāto kūdras ieguves vietu rekultivāciju Kaigu purvā, “Laflora” oktobra sākumā veica rekultivācijas programmas ietvaros ierīkotās priežu plantācijas agrotehnisko kopšanu un sagatavošanu ziemai.

Kaigu kūdras purvā Jelgavas novadā, kur uzņēmums daļēji pabeidzis kūdras ieguvi un īsteno rekultivācijas programmu, šī gada pavasarī  aptuveni 4 ha platībā sadarbībā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” zinātniekiem tika ierīkota priežu plantācija meža ieaudzēšanai – sastādīti aptuveni 7 000 priežu stādi, kas pa vasaru ievērojami paaugušies. 

Tagad rudenī veikta plantācijas agrotehniskā kopšana un sagatavošana ziemai – veikta stādījumu kopšana ar mērķi novērst lakstaugu, puskrūmu, nevēlamu koku un krūmu atvašu konkurenci ap mērķa sugas kokiem, kā arī stādījumi apstrādāti ar repelentiem, lai pasargātu priežu stādus no pārnadžu postījumiem ziemas laikā. 

Kā noskaidrots iepriekšējos zinātniskajos pētījumos – piemēram, LIFE REstore, kura ietvaros “Laflora” Kaigu purvā tika pārbaudīta dažādu koku sugu ieaudzēšana kūdrājos, tieši priežu plantāciju ierīkošana sniedz lielāko SEG emisiju samazinājumu un veicina CO2 piesaisti, kas ļauj visefektīvāk kompensēt kūdras ieguves un pārstrādes laikā radītās SEG emisijas. Lasīt vairāk par priežu plantācijas ierīkošanu: “Laflora” stādot priedes, veicina SEG emisiju samazināšanu

Uzņēmums “Laflora” Kaigu kūdras purva daļā, kur kūdras ieguve ir pabeigta, īsteno vērienīgu rekultivācijas programmu aptuveni 200 ha platībā. Apmežošana ir viens no rekultivācijas jeb turpmākas zemes izmantošanas veidiem. Tāpat uzņēmums īstenojis tādus rekultivācijas scenārijus kā brūkleņu pavairošana un audzēšana, rododendru, viršu un vaivariņu audzēšana, biškopība, sfagnu un citu paludikultūru audzēšana, augsto krūmmelleņu un lielogu dzērveņu audzēšana. 

Nākamā līmeņa rekultivācijas pasākums ir iecerētā vēja parka un “zaļās” industriālās zonas izveide Kaigu kūdras purvā, kam būs nozīmīga loma visa Zemgales reģiona klimatneitrālā attīstībā – vairāk lasīt: “Laflora” iepazīstina ar zaļās industriālās zonas ieceri Jelgavas novadā.

Papildu informācija: Anda Zakenfelde, Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma “Laflora” sabiedrisko attiecību vadītāja, 26539348, anda.zakenfelde@laflora.lv , www.laflora.lv