Ar ziņu saistītais attēls

“LAFLORA” PIELĀGOJAS ĀRKĀRTĒJAI SITUĀCIJAI UN TURPINA EKSPORTĒT

Pagājusi pirmā nedēļa, kopš Ministru kabinets valstī izsludinājis ārkārtējo situāciju. Uzņēmums “Laflora” pielāgojis savu darbību jaunajiem apstākļiem un turpina darbu ierastajā apjomā, līdzīgā kā citus gadus pavasara sezonā.

Pagājusi pirmā nedēļa, kopš Ministru kabinets valstī izsludinājis ārkārtējo situāciju. Uzņēmums “Laflora” pielāgojis savu darbību jaunajiem apstākļiem un turpina darbu ierastajā apjomā, līdzīgā kā citus gadus pavasara sezonā. Bažas rada vienīgi starptautiskie kravu pārvadājumi Eiropā, kas šobrīd ir ievērojami palēnināti. Nepieciešama tūlītēja gan Latvijas valdības, gan Eiropas Komisijas aktīva rīcība, lai radītu efektīvus kravu pārvadājumu koridorus un izvairītos no pārrāvumiem ekonomiskajā apritē.

Pavasaris ir stādīšanas laiks, un kūdras produkti tiek izmantoti dārzeņu, dekoratīvo augu un koku stādu stādīšanai, tie ir svarīga pārtikas ražošanas ķēdes sastāvdaļa visā pasaulē. Ar to izskaidrojams, tas, ka pat šajā ārkārtējajā situācijā kūdras produktu pasūtījumu skaits un eksporta apjoms ir līdzvērtīgs citu gadu pavasara sezonai un nav samazinājies kā vietējā tirgus, tā eksporta tirgus segmentā. 

Kūdras produktu ražošana notiek ierastajā apjomā. Pasūtījumi tiek saņemti pat no vīrusa vissmagāk skartajām teritorijām – Itālijas un Ķīnas. Lai nodrošinātu pasūtījumu izpildi, uzņēmums būtiski pastiprinājis gan darba drošības, gan tirdzniecības drošības pasākumus – vairāk informācijas šeit. 

Lielākais izaicinājums pasūtījumu nodrošināšanā ir loģistika - kravu pārvadājumi, proti, kravu transporta rindas uz robežām, kas būtiski palēnina pasūtījumu izpildi un tādējādi preču apriti. 

Visi esošie uzņēmuma darbinieki ir nodarbināti, un netiek plānota darbinieku skaita samazināšana. Uzņēmums nodarbina 242 darbiniekus, kuriem kūdras ieguves sezonā no aprīļa līdz oktobrim pievienosies vēl aptuveni 180 darbinieki, – galvenokārt, Jelgavas un Jelgavas novada iedzīvotāji. “Laflora” īpaši rūpīgi seko līdzi uzņēmuma darbinieku veselības stāvoklim un uzdod ievērot visus Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos piesardzības pasākumus, lai novērstu potenciālos karantīnas un dīkstāves riskus. Tāpēc aicinām arī pircējus būt saprotošiem par piemērotajiem drošības pasākumiem. Kā pierāda šī ārkārtējā situācija – kūdras nozare ir ilgtspējīga, pašpietiekama un dzīvotspējīga nozare, kas ieņem būtisku vietu pārtikas ražošanas ķēdē visā pasaulē. Tomēr valdībai nepieciešamības gadījumā būtu jāatbalsta kūdras ieguves un pārstrādes nozare ar apgrozāmo līdzekļu nodrošinājumu gadījumā, ja aizkavētos starptautisko pasūtītāju norēķini. “Laflora” stingri atbalsta Valsts izsludinātos piesardzības pasākumus ar pārliecību, ka pirmajā vietā jebkurā situācijā ir cilvēks, taču vienlaikus nopietni jādomā arī par ekonomikas saglabāšanu.