Ar Zemgales reģiona “zaļās” industriālās zonas ieceri “Laflora” iepazīstina ārvalstu tirdzniecības kameru pārstāvjus

2020. gada 20.oktobrī vairāku ārvalstu tirdzniecības kameru organizētajā pasākumā “Eiropas Zaļais Kurss - dzīvosim zaļi!" “Laflora” vadītājs Uldis Ameriks ārvalstu tirdzniecības kameru un finanšu sektora pārstāvjus iepazīstināja ar vēja parka un Zemgales reģiona “zaļās” industriālās zonas ieceri, kas ticis atzīts par labu piemēru uzņēmuma pārorientācijai uz klimatneitralitāti un iekļaušanos Eiropas Zaļajā kursā.

Īrijas, Zviedrijas un Lielbritānijas tirdzniecības kameru un augstskolas RISEBA organizētais pasākums, ievērojot visus distancēšanās un drošības noteikumus, notika klātienē – Radisson Blu Daugava Hotel un pulcēja ap 80 dalībniekus. 

 

Uldis Ameriks, “Laflora” valdes priekšsēdētājs pasākumā norādīja: “Latvijas kūdras ieguves un pārstrādes industrija ir paraugs citām Eiropas valstīm, jo pārorientēšanos uz Zaļo kursu tā veica jau 20 gadus atpakaļ, pārstājot kūdru izmantot enerģētikā un atrodot jaunas izmantošanas iespējas dārzkopībā. Šodien 31% no Eiropas profesionālajā dārzkopībā izmantotās kūdras ir Latvijas kūdra. Savukārt, uzņēmums “Laflora” sper soli tālāk, lai kompensētu dārzkopības kūdras ieguves un pārstrādes radītās emisijas, iecerēts veidot līdz šim Latvijā lielāko vēja parku, ar kura enerģiju varēs nodrošināt “zaļo” industriālo zonu, ļaujot daudziem Zemgales reģiona uzņēmumiem pārorientēties - ražot klimatneitrāli.”

Pasākumā uzrunas dalībniekiem teica arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Andris Vanags un Rīgas Domes mērs Mārtiņš Staķis. 

 

Papildu informācija: Anda Zakenfelde, Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma “Laflora” sabiedrisko attiecību vadītāja, 26539348, anda.zakenfelde@laflora.lv , www.laflora.lv